در ابتدای سال ۱۳۸۶، دفتر ثبت اختراعات با همکاری و حمایت مسئولین و مدیران پارک علم و فناوری خراسان رضوی، با هدف حمایت و تسهیل در فرآیند ثبت اختراعات در محل پارک علم و فناوری خراسان راه اندازی شد. در سال ۱۳۸۸، مؤسسین و کارشناسان دفتر ثبت اختراعات با حمایت مسئولین پارک علم و فناوری خراسان رضوی، موسسه دارایی‌های فکری و فناوری پلکان را به عنوان اولین مرکز تخصصی مشاوره و خدمات تخصصی در حوزه مالکیت فکری و مدیریت و انتقال فناوری در شمال شرق کشور با هدف حمایت از مخترعین، نخبگان، فناوران و کارآفرینان تأسیس نمودند تا پلکان بتواند با ارائه مشاوره و خدمات تخصصی در حوزه مالکیت فکری و فناوری، راه را برای جامعه هدف خود هموار نموده و باعث رشد و شکوفائی مخاطبان خود گردد.
در نیمه دوم سال ۱۳۸۸، پلکان توانست با تکیه بر نیروهای متخصص خود و سابقه درخشانش، به جمع شرکت‌های فناور و همکار پارک علم و فناوری خراسان رضوی بپیوندند، تا از آن پس رسماً فعالیت‌های خود را تحت حمایت پارک خراسان رضوی گسترش دهد.
در حال حاضر پلکان به عنوان یکی از پیشروان عرصه مالکیت فکری و فناوری در کشور، توانسته خدمات خود را در زمینه‌های مختلف و مورد نیاز مخاطبانش توسعه داده و امروزه با در اختیار داشتن مجرب‌ترین متخصصان و وکلا در منطقه، به یکی از مراکز تخصصی مشاوره و خدمات در حوزه مالکیت فکری و فناوری تبدیل گردد.

اکنون پس از گذشت سه سال از این همکاری مفتخریم که توانسته‌ایم شرکت پلکان را در مسیر موفقیت همراهی کنیم و با ایجاد فرآیندهای سازمانی، فروش، جذب و نگهداری مشتریان، امکان فعالیت بهتر را برای این مجموعه فراهم سازیم.
در این مسیر تجارب مهمی بدست آوردیم و با همراهی مدیران خلاق و متعهد شرکت پلکان پله‌های ترقی و موفقیت را طی نمائیم.
امیدواریم در آینده نیز این همراهی و همکاری ادامه داشته باشد و افتخار داشته باشیم در رشد مداوم و پایدار شرکت پلکان سهیم باشیم.

شرکت ویکندو از سال ۱۳۹۵ به عنوان مشاور در کنار این شرکت قرار گرفت تا بتواند با فرآیندهای کارآمد و ساخت سیستمی کارا و سودآور خدمتی قابل قبول ارئه نماید.

خدمات ارائه شده:

۱

پروژه تامین کارشناس فروش (از ۱۳۹۵ تا اکنون)

۲

پروژه تامین مدیر بازاریابی (۱۳۹۷)

۳

پروژه تدوین ساختار سازمانی پلکان (۱۳۹۸)

۴

پروژه سیستم سازی واحد بازاریابی (۱۳۹۸)

۵

پروژه تامین مدیر فناوری اطلاعات (۱۳۹۸)